در حال بارگزاری ...

سری گلکسی S23 سامسونگ؛ همه آنچه تاکنون می‌دانیم و آنچه می‌خواهیم ببینیم
شنبه 8 بهمن 1401 ساعت 15:10
بازگشت به لیست وبلاگ

سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در دنیا محسوب می‌شود و یکی از دلایل موفقیت درخورتوجه آن، محبوبیت سری گلکسی S است. با گذشت سال‌های مختلف، گوشی‌های گلکسی S همچنان یکی از شناخته‌شد‌ه‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های موجود در بازار هستند. پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۳ این روند با سری گلکسی S23 ادامه پیدا کند.


در‌حال‌حاضر جزئیات غیررسمی زیادی درباره‌ی سری گلکسی S23 وجود دارد و از سوی دیگر می‌توان براساس اقداماتی که شرکت در گذشته انجام داده، فرضیات زیادی داشته باشیم.

آیا سری جدید با نام گلکسی S23 عرضه خواهد شد؟

گلکسی S22 پلاس و گلکسی S22 اولترا از نمای جلو
همان‌طور که گفتیم، سری گلکسی S محبوب‌ترین سری گوشی های هوشمند برتر سامسونگ هستند که نسل اول آن سال ۲۰۱۰ وارد بازار شد.

سامسونگ قبلاً در رابطه با نام گوشی‌ها، اقدامی غافلگیرکننده انجام داده است. برای مثال، این شرکت به‌یک‌باره بعد از سری گلکسی اس ۱۰، پرچم‌داران جدیدش را به سری گلکسی اس ۲۰ تغییر نام داد. هدف سامسونگ هماهنگ‌کردن نام گوشی با سال عرضه‌ی آن بود؛ بنابراین، تقریباً مطمئن هستیم که سری جدید گلکسی اس با نام سری گلکسی اس ۲۳ سامسونگ شناخته خواهد شد.

سری گلکسی S23 چه زمانی رونمایی خواهد شد؟

پنل پشت گلکسی S22 پلاس و S22 اولترا
پرچم‌داران قبلی مانند سری گلکسی S10 در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۹، سری گلکسی S20 در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۲۰، سری گلکسی S21 در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ و سری گلکسی S22 در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۲ معرفی شدند.

از نظر تاریخی، سامسونگ گوشی‌های گلکسی اس را در سه‌ماهه اول سال روانه بازار کرده است. سامسونگ در سال‌های اخیر آن‌ها را در ماه فوریه رونمایی کرده بود و تنها سری گلکسی S21 به‌عنوان استثنا و احتمالاً به‌دلیل بیماری کرونا در ژانویه معرفی شد.

منطقی است که سامسونگ سری گلکسی S23 را در فوریه ۲۰۲۳ پرده‌برداری کند. درهمین‌حال، پس از افشای اطلاعات درباره‌ی سری گلکسی اس ۲۳، سامسونگ تاریخ رونمایی گلکسی اس ۲۳ را تأیید کرد.

این شرکت به‌طور تصادفی اطلاعات را از طریق وب‌سایتش فاش کرده است و تقریباً تضمین شده که شرکت کره جنوبی گلکسی S23 را اولین رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۳ خود پرده‌برداری می‌کند. براساس وب‌سایت سامسونگ برای بازار کلمبیا، رویداد بعدی آنپکد در تاریخ یکم فوریه‌ی ۲۰۲۳ (۱۲ بهمن ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. شعار این رویداد چنین است: «لحظات حماسی در راه است».


افشای تاریخ رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۳ در شعبه کلمبیایی سامسونگ
سری گلکسی S23 چه ویژگی‌ها و مشخصاتی خواهد داشت؟
در این بخش سراغ اطلاعات و مشخصاتی که تاکنون از سری گلکسی اس ۲۳ به دست آورده‌ایم، می‌رویم.

طراحی

گلکسی S22 اولترا به همراه قلم
یکی از بزرگ‌ترین تغییرات تا به امروز برای سری گلکسی اس در سال ۲۰۲۲ اتفاق افتاد. سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا را بازسازی کرد تا آن را بیشتر به گلکسی نوت شبیه کند. بدین‌ترتیب طراحی آن به‌صورت مستطیلی تغییر پیدا کرد و با S Pen‌ همراه شد.

باوجوداین، طراحی گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس در مقایسه با مدل‌های قبلی تغییر چندانی نکرد. پیش‌بینی می‌شود که به احتمال زیاد سامسونگ این استراتژی را مجدداً در سال ۲۰۲۲ تکرار کند. اگر این اتفاق محقق شود، گلکسی اس ۲۳ اولترا بسیار شبیه گلکسی اس ۲۲ اولترا خواهد بود و از سوی دیگر، گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس نیز تغییر چندانی نخواهند کرد.

اولین رندرهای گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ (۵ مهر ۱۴۰۱) توسط افشاگری منتشر شد.

رندر S23 را در زیر مشاهده کنید:


اولین رندر ندر گلکسی S23
پیش‌بینی می‌شود سری گلکسی اس ۲۳ تقریباً شبیه به سری گلکسی اس ۲۲ باشد

مدل پلاس قرار است با ارائه‌ی برش جداگانه دوربین پشتی به‌جای یک جایگاه برای هر سه حسگر، از مدل پایه S23 پیروی کند. رندر ظاهری S23 پلاس را در زیر مشاهده کنید.


اولین رندر گلکسی S23 پلاس از نمای مختلف
افشاگر همچنین رندرهای گلکسی S23 اولترا را در ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۶ مهر ۱۴۰۱) منتشر کرد. این تصاویر گوشی‌ای را نشان می‌دهد که شباهتی زیادی به S22 Ultra دارد و دارای درگاه S Pen است. در ادامه می‌توانید رندر را مشاهده کنید.


اولین رندر گلکسی اس ۲۲ اولترا سامسونگ از نمای مختلف
افزون‌بر رندرهای فوق، تصاویری از مدل‌های ساختگی S23 در فضای مجازی منتشر شد. به‌نظر می‌رسد تصاویر به رندرهای مذکور شباهت زیادی دارند.


مدل‌های ساختگی خانواده گلکسی S23 و شباهت به رندرهای قبلی
از سوی دیگر، ۶ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۶ دی ۱۴۰۱) در گزارشی تصاویر رندر جدیدی با وضوح بالا از تمام رنگ‌های گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ اولترا فاش شد که در زیر می‌توانید مشاهده کنید.


اولین رندر گلکسی اس ۲۳ سامسونگ با وضوح بالا
طبق تصاویر، گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس شبیه‌به‌هم خواهند بود و طراحی‌های کمی متفاوت با مدل‌های قبلی خود خواهند داشت. به‌نظر می‌رسد هر دو گوشی این‌بار می‌توانند بدنه‌ی زاویه‌دارتری داشته باشند.

هر دو سه دوربین در عقب به‌صورت عمودی در گوشه‌ی سمت چپ و فلاش LED در سمت راست دوربین اول خواهند داشت. پنل پشتی نیز دارای لوگوی سامسونگ در پایین است و دکمه پاور و دکمه‌ی تنظیم صدا را در فریم سمت راست گوشی به‌چشم می‌خورد.

از طرفی دیگر، گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا (تصویر پایین) طراحی مستطیلی‌شکل دارد و دارای چینش دوربین P شکل است. به‌نظر می‌رسد S23 Ultra همان سبک طراحی سال گذشته را حفظ می‌کند. مانند نسخه‌های غیر اولترا، این نیز دارای لوگوی سامسونگ در پنل پشتی است که دکمه‌ی تنظیم صدا و دکمه‌ی پاور در سمت راست گوشی قرار دارد. افزون‌براین خطوط آنتن را در بالا و پایین دیده می‌شود که نشان می‌دهد اس ۲۲ اولترا فریم فلزی دارد.


اولین رندر گلکسی اس ۲۳ اولترا سامسونگ با وضوح بالا
این همان استراتژی‌ای است که اپل برای آیفون‌ها به‌کار می‌گیرد. اپل ظاهر گوشی‌ها را به طرز عجیبی تغییر نمی‌دهد، در عوض تصمیم می‌گیرد هر سال طراحی را به شکلی ظریف اصلاح کند.

مقاله‌ی مرتبط:

تصاویر مفهومی گلکسی S23‌ اولترا توجه ویژه‌ای به دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی این گوشی دارند
مشخصات و ویژگی‌ها

رابط کاربری قلم گلکسی S22 اولترا
گوشی‌های گلکسی S سامسونگ تقریباً همیشه جزو اولین دستگاه‌های دردسترس جهانی با بهره‌مندی از جدیدترین تراشه‌ی پرچم‌دار کوالکام هستند. انتظار نمی‌رود که سال ۲۰۲۳ نیز از این نظر متفاوت باشد. بدین‌ترتیب، می‌توان پیش‌بینی کرد که هر سه گوشی گلکسی S23 سامسونگ به Snapdragon 8 Gen 2 مجهز شوند. گمانه‌نزنی‌هایی نیز وجود دارد که غول کره‌ای صنعت موبایل امسال تنها از تراشه‌های پردازشی کوالکام در سری گوشی‌های اس ۲۳ استفاده خواهد کرد.

سامسونگ و کوالکام از قراردادی صحبت کردند که براساس آن گوشی‌های گلکسی اس 23 به تراشه‌های اسنپدراگون مجهز خواهند شد؛ البته در این اطلاعیه به‌طور صریح گفته نشده است که تمامی گوشی‌های S23 از سخت افزار اسنپدراگون استفاده خواهند کرد. بنابراین انتظار دیدن نسخه‌های دارای تراشه‌ اگزینوس منطقی به‌نظر می‌رسد.


درگاه‌های گلکسی S22 پلاس و S22 اولترا
طبق گزارشی از SamMobile، همچنین گلکسی S23 شاید به نسخه‌ی سریع‌تر و کلاک بالاتر تراشه Snapdragon 8 Gen 2 مجهز شود.

افزون‌براین، پیش‌بینی می‌شود اس ۲۳ اولترا حداقل ۸ گیگابایت رم، حداقل ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی، صفحه‌نمایش 1440P با حداکثر نرخ نوسازی (رفرش‌ریت) ۱۲۰ هرتز، ظرفیت باتری حداقل ۵۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت و سرعت شارژ سیمی حداقل ۴۵ وات داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که در پنل پشت نیز حداقل روی کاغذ حسگرهای مشابه نسل قبل را شاهد باشیم؛ بااین تفاوت که ساسمونگ ممکن است دوربین اصلی را به حسگری ۲۰۰ مگاپیکسلی مجهز کند.


عکاسی ماکرو با گلکسی S22 اولترا
براساس اطلاعات فاش‌شده، به‌نظر می‌رسد که دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی با یک دوربین پریسکوپ ۱۰ مگاپیکسلی، یک دوربین تله‌فوتو ۱۰ مگاپیکسلی و یک دوربین اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی همراه خواهد شد. دوربین شاید از حسگر ISOCELL HP2 استفاده کند که عملکرد بهتری در شب برای فیلم‌ها و عکس‌ها به گوشی می‌دهد.


عکس ۱۰۰ برابری گلکسی اس ۲۲ اولترا
عکس ۱۰۰ برابری گلکسی اس ۲۲ اولترا
درنهایت اینکه، به‌نظر می‌رسد تنظیمات دوربین جدا از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی عمدتاً مشابه S22 باشد. باوجوداین، موردی که شاید متفاوت باشد، دوربین سلفی تنزل‌یافته برای S23 اولترا است. ناگفته نماند که اکنون دوربین سلفی ۴۰ مگاپیکسلی در S22 اولترا وجود دارد؛ اما افشاگری در ماه دسامبر ادعا کرد که رزولوشن حسگر شاید به ۱۲ مگاپیکسل کاهش پیدا کند. بااین‌حال، افشای اطلاعات نشان داد که این دوربین سلفی شاید در S23 و S23 پلاس نیز استفاده شود که نسبت به ۱۰ مگاپیکسل کنونی از لحاظ تئوری افزایش وضوح تصاویر را نوید می‌دهد؛ البته طبیعتاً رزولوشن تنها معیار لازم برای کیفیت تصاویر نیست و این مقوله به عوامل بسیاری نظیر هوش مصنوعی، نوع حسگر، لنز و... بستگی دارد.


عکاسی سلفی با دوربین گلکسی S22 پلاس
به‌گفته افشاگری به‌نام ریچیولو، سامسونگ شاید ویژگی Ultra Stabilization را نیز به مدل اولترا بیاورد. بدین‌ترتیب، ویژگی جدید تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال (OIS) می‌تواند به S23 در رقابت با ویژگی Action Mode اپل کمک کند.

از سوی دیگر، گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس احتمالاً مشخصات مشابهی از سری گلکسی اس ۲۲ را به‌ارث خواهند برد. این به معنای حداقل ۸ گیگابایت رم، حداقل ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی و نمایشگرهای 1080P با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز است. چینش دوربین در پنل پشت احتمالاً شامل دوربین عریض، فوق عریض و تله فوتو مشابه خواهد بود.

منبعی آگاه اخیراً ادعا کرده است که گلکسی S23 و S23 Plus به ترتیب دارای اندازه صفحه‌نمایش ۶٫۱ و ۶٫۶ اینچی خواهند بود. همچنین وی ادعا می‌کند هر دو مدل دارای نمایشگر FHD+ خواهند بود.

تنظیمات دوربین در پشت احتمالاً با لنزهای عریض، فوق عریض و تله فوتو مشابه باقی خواهد ماند. یکی از شایعات حاکی از آن است که لنز تله‌فوتو در سال ۲۰۲۳ به‌روزرسانی نخواهد شد؛ بنابراین گوشی‌های پرچم‌دار یادشده شاید از این نظر تنظیماتی مشابه خانواده گلکسی S22 داشته باشند.


عکاسی با دوربین گلکسی S22 پلاس
یکی از بزرگ‌ترین انتقادات کلی به گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس، عمر باتری بود؛ بنابراین، افزایش ظرفیت باتری هر دو مدل در سال ۲۰۲۳ برای سامسونگ بسیار منطقی است. خوشبختانه، گزارشی از گلکسی کلاب نشان داد که اس ۲۳ پلاس احتمالا حداکثر ظرفیت ۴۷۰۰ میلی‌آمپرساعت خواهد داشت. ازطرفی دیگر، مدل اس ۲۳ اولترا باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی را حفظ خواهد کرد.

مورد دیگری که می‌تواند به عمر باتری سری گلکسی اس ۲۳ نیز کمک کند، حالت Light Mode سامسونگ است. این ویژگی در جدیدترین گوشی‌های تاشدنی این شرکت به‌کار رفته شده و عملکرد را به نفع بهینه‌سازی عمر باتری و حرارتی کاهش می‌دهد. شایعات حاکی از آن است که سری گلکسی S23 شاید در آینده از این ویژگی برخوردار شود.

اطلاعات دیگری نیز فاش شده که به شارژ ۲۵ واتی برای مدل پایه‌ی این خانواده اشاره می‌کند. افزون‌براین، این مدل ظاهرا به شارژ معکوس بی‌سیم نیز مجهز خواهد شد.


لاک اسکرین One UI 5
سامسونگ اکنون نسخه‌ی اندروید 13 و One UI 5 را برای بسیاری از گوشی‌های هوشمندش منتشر کرده است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که S23 با One UI 5 نیز عرضه‌شود. باوجوداین، افشاگری در ماه نوامبر اعلام کرد که سامسونگ شاید روی نسخه‌ی جدیدتر One UI برای S23 کار کند که به جای آن روی One UI 5.1 اجرا شود.

شایعه‌ی مهم دیگری در نوامبر ۲۰۲۲ از رسانه‌ی کره‌ای منتشر شد و ادعا کرد که سامسونگ درحال‌کار روی عملکردهای ارتباط ماهواره‌ای برای سری گلکسی S23 است.

لوازم جانبی

قاب دستگیره‌دار سیلیکونی گلکسی اس ۲۲ از نمای پشت
ایوان بلس، افشاگر معروف، فهرست گسترده‌ای از لوازم جانبی خانواده‌ی گلکسی اس ۲۳ را فاش کرد. براساس اطلاعات منتشر شده، گلکسی اس ۲۳ معمولی شاید موارد زیر را شامل شود:

دو قاب شفاف
کیف چرمی در رنگ های مشکی، آبی و سبز
قاب ضدضربه و مستحکم
قاب دستگیره‌دار سیلیکونی در رنگ مشکی یا سفید
قاب کلاسوری Smart View Wallet در رنگ‌های مشکی، کرم، سبز و بنفش
در مورد گلکسی اس ۲۳ پلاس، این گوشی می تواند گزینه‌های مشابهی با مدل معمولی داشته باشد. بااین‌حال، S23 Plus با قاب سیلیکونی خود که علاوه بر مشکی و سفید دارای رنگ‌های کرم، سبز، بنفش و نارنجی است، شاید تنوع بیشتری داشته باشد. افزون‌براین، به‌نظر می‌رسد که اس ۲۳ پلاس قاب کلاسوریSmart View Wallet نداشته باشد.

درنهایت گفته می‌شود که گلکسی اس ۲۲ اولترا شاید لوازم جانبی زیر را داشته باشد:

قاب شفاف
قاب چرمی در رنگ‌های مشکی، آبی و سبز
قاب ضدضربه و مستحکم در رنگ سیاه
قاب سیلیکونی در رنگ‌های کرم، سبز، بنفش و نارنجی
این افشاگر همچنین اعلام کرد که قلم S Pen گلکسی اس ۲۳ اولترا شاید در چهار رنگ شامل کرم، سبز، بنفش و مشکی فانتوم عرضه شود.

قیمت گلکسی S23 سامسونگ چقدر خواهد بود؟

جعبه گلکسی S22 پلاس
نسل‌های قبلی پرچم‌داران سامسونگ با قیمت‌های زیر به بازار عرضه شدند:

گلکسی اس ۱۰ – ۸۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۰ – ۹۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۱ – ۷۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۲ – ۷۹۹ دلار
گلکسی اس ۱۰ پلاس – ۹۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۰ پلاس – ۱۱۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۱ پلاس – ۹۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۲ پلاس – ۹۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۱۳۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۱ اولترا – ۱۱۹۹ دلار
گلکسی اس ۲۲ اولترا – ۱۱۹۹ دلار
سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با انجام اقدامی خوب، قیمت سری گلکسی اس ۲۱ را به میزان درخورتوجهی نسبت به خانواده گلکسی اس ۲۰ کاهش داد. غول فناوری کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ نیز همین روند را پیش گرفت و دوباره سری گلکسی اس ۲۲ با همان قیمت‌های خانواده گلکسی اس ۲۱ عرضه کرد.

امیدواریم سامسونگ این استراتژی را تا سال ۲۰۲۳ ادامه دهد. اگر این امر محقق شود، قیمت گلکسی S23، گلکسی S23‌ پلاس و گلکسی S23‌ اولترا به‌ترتیب ۷۹۹ دلار، ۹۹۹ دلار و ۱۱۹۹ دلار خواهد بود.

این حقیقت که گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۴ با همان قیمت‌های تاشدنی‌های سال ۲۰۲۱ عرضه شدند، اعتبار بیشتری به این عقیده می‌بخشد.


رابط کاربری گلکسی S22 پلاس
این احتمال وجود دارد که گوشی‌های گلکسی اس ۲۳ قیمتی برابر با گوشی‌های گلکسی اس ۲۲ داشته باشند

اگر سامسونگ بخواهد قیمت‌ها را تغییر بدهد، بعید به‌نظر می‌رسد که قیمت‌ها کاهش پیدا کنند. با ارزیابی براساس قیمت‌های سری گلکسی A رده پایین‌تر سامسونگ، این شرکت نمی‌تواند قیمت سری گلکسی اس را بسیار پایین‌ بیاورد. باوجوداین، شاید سامسونگ بتواند قیمت گلکسی اس ۲۳ را مقدار کمی، مثلاً در حدود ۵۰ دلار یا مقداری بیشتر کاهش دهد.

صرف نظر از این، تا زمانی که گزارش جدید و موثق دیگری منتشر نشود، فرض می‌کنیم سامسونگ قیمت گلکسی اس جدید را در سال ۲۰۲۳ تغییر نخواهد داد.

سری گلکسی S23 سامسونگ: آنچه می‌خواهیم ببینیم
سری گلکسی اس ۲۳ احتمالاً یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۳ خواهد بود. در ادامه فهرستی از مواردی را ذکر کردیم که امیدواریم سامسونگ تغییراتی را در نسل جدید نسبت به نسل قبل در نظر بگیرد.

باتری‌های با ظرفیت بیشتر، به‌خصوص برای گلکسی S23

تماشای فیلم با گلکسی S22 پلاس
سامسونگ به شکلی مجهول، ظرفیت باتری‌های گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس را کاهش داد. بدیهی است که این اقدام منجر به عمر باتری ضعیف‌تر برای هر دو گوشی در مقایسه با همتایان گلکسی اس ۲۱ شد. بااین‌حال، نتایج در مدل پلاس چندان حاد نبود؛ اما S22 معمولی رضایت کاربران را جلب نکرد.


انتظار می‌رود که سامسونگ در سال ۲۰۲۳ این اشتباه را تکرار نکند. گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس باید باتری‌هایی حداقل در اندازه‌ی گلکسی اس ۲۱ و گلکسی اس ۲۱ پلاس، یعنی ۴۰۰۰ و ۴۸۰۰ میلی‌آمپرساعت داشته باشند. از سوی دیگر، حتی گلکسی اس ۲۲ اولترا با وجود ظرفیت مشابه با نسل قبلی‌اش، بهترین طول عمر باتری را ندارد؛ بنابراین در این قسمت سامسونگ باید فکری برای بهینه‌سازی نرم‌افزار بکند.

اسپیکرهای بهتر

درگاه‌های گلکسی S22 پلاس
جدا از مشکلات عمر باتری، دومین مشکل سری گلکسی S22 به کیفیت بلندگو مربوط می‌شود. باوجوداین، بلندگوها به هیچ‌وجه بد نیستند؛ اما به‌طور کلی انقلابی نبودند. انتظار می‌رود سامسونگ در سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری بیشتری برای ارائه‌ی بلندگوهای باکیفیت‌تر بکند.

ظرفیت حافظه ذخیره‌سازی بیشتر یا بازگشت درگاه حافظه
افراد علاقه‌مند برای خرید گلکسی اس ۲۲ اولترا می‌توانند مدل‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت و حتی یک ترابایت را انتخاب کنند. این اقدام خیلی خوب است؛ اما اگر قصد خرید گلکسی اس ۲۲ یا گلکسی اس ۲۲ پلاس را داشته باشید، به انتخاب مدل‌هایی با حافظه ذخیره‌سازی ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت محدود می‌شوید. از این جهت بسته به نیاز شما شاید کافی نباشد. امیدواریم سامسونگ مدل‌های ۵۱۲ و یک ترابایتی را در نسخه‌ی معمولی و پلاس اضافه کند.

البته، همچنین بازگشت درگاه کارت microSD باعث خوشحالی بسیاری از کاربران خواهد شد و می‌توان گفت که تقریباً تمام مشکلات ذخیره‌سازی حل می‌شود. بااین‌حال، احتمال وجود این قابلیت در نسل آینده کم است.

وعده به‌روزرسانی بیشتر مشابه اپل

رابط کاربری گلکسی S22 اولترا
سامسونگ به‌روزرسانی‌های بیشتری در مقایسه با گوشی‌های اندرویدی سایر شرکت‌ها ارائه می‌دهد. غول فناوری کره جنوبی برای گوشی‌های پرچم‌دار خود و حتی برخی از میان‌رده‌هایش، چهار آپدیت اندروید و وصله‌های امنیتی پنج‌ساله ارائه می‌کند. حتی خود گوگل هم در تعداد به‌روزرسانی‌ها ضعیف‌تر از سامسونگ عمل می‌کند.

باوجوداین، سامسونگ تنها یک آپدیت کمتر از آیفون ارائه می‌دهد. از این جهت بسیار عالی خواهد بود که ببینیم سامسونگ در نهایت با اپل برابری کند و پنج سال پشتیبانی کامل از جمله پنج ارتقای اندروید را ارائه دهد.


این اقدام نه‌تنها برای کاربران سامسونگ، بلکه برای کل اکوسیستم اندروید نیز مفید خواهد بود. اگر تعداد آپدیت‌های سامسونگ با اپل مطابقت داشته باشد، سایر تولیدکننده‌های اندرویدی به‌طور اجتناب‌ناپذیری باید از این روند پیروی کنند. ممکن است کمی طول بکشد؛ اما این اتفاق بالأخره رخ می‌دهد. چه بهتر از اینکه روند مذکور با سری گلکسی S23 سامسونگ آغاز شود.

بازگشت به لیست وبلاگ